TK Knives

Nože ruční výroby s odkazem na tradici japonských mistrů posunuté na úroveň technické dokonalosti.

© 2014 TK Knives s.r.o.

Kontakt

info.tkknives@gmail.com
info@tkknives.com

David Michalík – Jednatel
+420 737 049 962

Robert Chromčák – Jednatel
+420 777 580 561

  • _DSC0042
  • TK
  • _DSC0048

technologická perfekce

Je neuvěřitelné kolik posedních technologií může obsahovat jediný nůž. ICHI ARMY je ukázka jejich rozmanitosti. Design je do posledních detailů promyšlený díky takřka ročnímu neustálému testování prototypu a přízpůsoben nejvyšší efektivitě.

Precizní jako Samuraj

Čepel je z nejkvalitnější švédské oceli, která nezradí v opravdu nejéxtrémnějších podmínkách. Je kalená stejným způsobem jako kdysi válečné samurajské meče – s esencí moderních metod a přesnou kontrolou procesu – kdy je ostří velmi tvrdé a hřbet čepele měkčí a pružnější. Díky této technice kalení jsme přesvědčeni v naprostou spolehlivost tohoto nože.

Dál díky technologii

K tomu všemu je na čepeli potažen nanokompozitní povlak, který se strukturou a tvrdostí podobá diamantu a je takřka nepoškrabatelný. Tedy chrání čepel před korozí a snižuje vizuální efekt v noci, kdy je to nejvíce potřeba. Rukojeť je vyrobena z vlastního materiálu. Bavlna stlačená pod vysokým tlakem a zalitá pryskyřicí. Tento materiál neklouže ani při ponoření do oleje. Nehoří, je bezúdržbový a velmi odolný.

 

Ostřejší než břitva

Díky dlouhému vývoji v oblasti řezacího výkonu nožů jsme vyvinuli jedinečný Caligraphy edge, který oproti tradičnímu (byť velmi ostrému) nabroušení vydrží 2x déle a řeže až 4x lépe, přirozeně je vytvoření tohoto ostří vázáno firemním tajemstvím. Díky tomuto druhu broušení nůž vydrží jedovatě ostrý i po posekání několika suchých stromů a to tak, že stále bude holit. Dokonce proseká i vyschlý bambus bez jediné změny.

Materiály

Čepel

parciálně kalená ocel V2. Náš “svatý grál” mezi ocelemi. Neuvěřitelně pevná, spolehlivá a tvrdá. Ve spojení s našimi kalícími technikami, dokáže zázraky a kombinuje protiklady. Jako tvrdost a pevnost. Jsme skálopevně přesvědčeni, že se nůž nezlomí. Naše jistota je potvrzena naší neuvěřitelnou zárukou. ( Pro informaci o záruce klikněte zde první odstavec) Potažena nanokompozitním povlakem strukturou podobným diamantu v kombinaci s povrchovou úpravou, která snižuje odlesky.

Rukojeť

Vlastní kompozitní materiál podobný Micartě, který má výhodu ve vyšší pružnosti a hrubosti jednotlivých vrstev, díky čemuž je úchop stabilní i když je nůž celý od oleje (testováno). Promyšlená ergonomie rukojeti. Tvary diametrálně odlišné od všech standartů, které znáte, anatomicky přizpůsoben lidské dlani tvarem který rozkládá přenesenou sílu, snižuje únavu ruky , dlaně i šlach a neomezuje uživatele v dalších důležitých činnostech. Takže i po několika hodinách silného řezání, jste schopni pokračovat jak s prací s nožem tak v jiných činnostech. Rukojeť drží kvalitní lepidlo, které unese takřka 400kg na cm čtvereční a zakalené šrouby, které zajistí stoprocentní spolehlivost.

Pouzdro

Nůž je dodáván s pouzdrem z ABS plastu, který se používá například na výrobu chráničů a je tvrdší než Kydex, méně se opotřebovává a lépe uchrání nůž. Pouzdro má možnost až pěti různých druhů upnutí na opasek, případně batoh (ovšem doporučujeme opasek).