TK Knives

Nože ruční výroby s odkazem na tradici japonských mistrů posunuté na úroveň technické dokonalosti.

© 2014 TK Knives s.r.o.

Kontakt

info.tkknives@gmail.com
info@tkknives.com

David Michalík – Jednatel
+420 737 049 962

Robert Chromčák – Jednatel
+420 777 580 561

  • _DSC0029
  • 04 - XopJrNH
  • 05 - Y6j7piU

Evoluce nože

Velmi precizní, pohodlný, neskutečné použitelný a efektivní. To jsou slova, která dokážou charakterizovat Tor MOD. Kalen dle technik starých Japonců, vybroušen do efektivity a ostrosti katan. Vyroben z nejmodernějších materiálů, promyšlen do posledních detialů.. Podobným seznamem vlastností bych mohl pokračovat do nekonečna, ale to není třeba. Tento nůž to vše řekne okamžitě sám po uchopení. Vychází z osobního nože člena TK, který byl rok v kuse každý den testován a upravován. Po našich testech, kdy tvrdě sekl přes 1000x do suchého buku a poté stále holil jako předtím se stal mým osobním výběrem nože na přežití v extrémních podmínkách

Materiály:

Čepel

parciálně kalená ocel V2. Náš “svatý grál” mezi ocelemi. Neuvěřitelně pevná, spolehlivá a tvrdá. Ve spojení s našimi kalícími technikami, dokáže zázraky a kombinuje protiklady. Jako tvrdost a pevnost. Jsme skálopevně přesvědčeni, že se nůž nezlomí. Naše jistota je potvrzena naší neuvěřitelnou zárukou. ( Pro informaci o záruce klikněte zde první odstavec)

Rukojeť

Vlastní kompozitní materiál podobný Micartě, který má výhodu ve vyšší pružnosti a hrubosti jednotlivých vrstev, díky čemuž je úchop stabilní i když je nůž celý od oleje (testováno). Promyšlená ergonomie rukojeti. Tvary diametrálně odlišné od všech standartů, které znáte, anatomicky přizpůsoben lidské dlani tvarem který rozkládá přenesenou sílu, snižuje únavu ruky , dlaně i šlach a neomezuje uživatele v dalších důležitých činnostech. Takže i po několika hodinách silného řezání, jste schopni pokračovat jak s prací s nožem tak v jiných činnostech. Rukojeť drží kvalitní lepidlo, které unese takřka 400kg na cm čtvereční a zakalené šrouby, které zajistí stoprocentní spolehlivost.

Pouzdro

Nůž je dodáván s pouzdrem z ABS plastu, který se používá například na výrobu chráničů a je tvrdší než Kydex, méně se opotřebovává a lépe uchrání nůž. Pouzdro má možnost až pěti různých druhů upnutí na opasek, případně batoh (ovšem doporučujeme opasek).