TK Knives

Nože ruční výroby s odkazem na tradici japonských mistrů posunuté na úroveň technické dokonalosti.

© 2014 TK Knives s.r.o.

Kontakt

info.tkknives@gmail.com
info@tkknives.com

David Michalík – Jednatel
+420 737 049 962

Robert Chromčák – Jednatel
+420 777 580 561

  • DSC_0615_2
  • 1053438_552013971521482_1950589278_o
  • DSC_0581

Malá katana

Z inspirace samurajských mečů jsme studovali geometrie a funkci nože, kterou jsme vložili do nože Tor tak, aby zastal jakoukoliv činnost. S tímto nožem jsem posekal pár stromů, přesekl pár drátů i používal v každodenních činnostech. Geometrie tak propracovaná, že i po řezání do železa byl stále použitelný. Dobrý nůž se nepozná když je ostrý, nabrousit se dá i lžíce, ale když je tupý a stále funguje lépe než se od něj očekává a člověk jej bere do ruky stále i když jsou nože okolo ostřejší.

Etalon kvality

Použili jsme nejkvalitnější ocel S1, materiál mimořádně odolný. Jak v pevnosti tak v držení ostří, který v maximální míře předčil naše očekávání. Spolu s naším kalením, které je během celého procesu bedlivě kontrolováno, bylo ostří po sekání měděných trubek bez poškození, stejně jako po dlouhém sekání do tvrdého dřeva.

Opravdu survival

V TK knives chceme do každého designu vložit něco osobitého. Element, který spojuje konce sobě vzdálené. Tor je můj osobní nůž na každodenní nošení a při jeho navrhování a tvarování by kladen silný důraz na univerzálnost. Platí pravidlo, že nůž, který nemáte u sebe, není survival. V krizových situacích jsou takové nože na nic. U nože Tor, jsme perfektně spojili požadavky obou světů EDC a survival. Tor je nůž, který budu mít vždy u sebe a můžu se na něj spolehnout v nejtvrdších podmínkách a věřte tomu, že takové podmínky několikrát nastaly. Ve vyčerpání se zmrzlýma rukama, v -17°C bez přístřeší i vysoko v horách na ledě. Vždy jsem se mohl spolehnout a Tor byl vždy připraven a vždy ostrý jako břitva.