TK Knives

Nože ruční výroby s odkazem na tradici japonských mistrů posunuté na úroveň technické dokonalosti.

© 2014 TK Knives s.r.o.

Kontakt

info.tkknives@gmail.com
info@tkknives.com

David Michalík – Jednatel
+420 737 049 962

Robert Chromčák – Jednatel
+420 777 580 561

  • IMG_3774
  • IMG_3775
  • IMG_3776

To nejlepší z obou světů

Často se snažíme přijít s novým nápadem a často je také realizujeme. Po mnoha žádostech na výrobu nože Tor s dávkou elegance, jsme se rozhodli s kombinací Sangriela a Tor vytvořit samostatný nůž. Lidé rádi spojují různé světy, kombinují a upravují, Toriel je nůž pro ty, kdo chtějí luxus a absolutní efektivitu, pro ty kdo se nebojí nůž používat se stylem a chloubou a vědí, že funkční věci mohou sloužit i jako šperk.

Spojení, které se povedlo

O Torovi i Sangrielovi toho bylo napsáno hodně a ačkoli se může na první pohled zdát, že se jedná o nože podobné tvarově a tedy jsme jen „přehodili rukojeť“ ze Sangriela na Tora, jedná se o nože zcela odlišné jak geometrií tak použitím. Každý nůž chceme perfektně a do detailu promyslet a u Toriela situace nebyla jiná. Vzali jsme pověstnou Torovu řezivost a celkovou efektivitu při řezání v kompaktním designu a spojili se Sangrielovou osobitostí a elegancí. Tor je nůž, ze kterého chcete vymlátit duši, Sangriel je luxusní šperk, ozdoba na konci Vaši ruky. Když se tyto dvě vlastností snoubí vzniká Toriel, nůž který se nebojí fungovat a sloužit jako ukázka uživatelova charakteru.

Jedinečný, podle Vás

Torielů jsme vyrobili tolik, že by bylo příliš složité je všechny popsat v jednom článku. Vyrábíme nože na zakázku a tak přímo do nože se může promítat Vaše jedinečnost a vkus. Zde si majitel zvolil rukojeť z afrického ebenu a pouštního železného dřeva, které od sebe odděluje decentní proužek nového stříbra a to vše je podtrženo tenkými červenými linkami fíbru. Vždy máme radost, když si člověk zvolí praktičnost a na čepeli jsme udělali jemný saténový povrch, který se snadno čistí, udržuje a případně opravuje, takže tentýž vzhled si zachová věčně.